"Продължавайте да строите и шеста, рецесия така се бори – с нови заводи, квалифицирана работна ръка и възнаграждения, които да подхождат на хората, които работят тук". Това посъветва премиерът Бойко Борисов ръководството на АББ в България, които откриха 5-тата си производствена база у нас - в Петрич.
Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни
Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство
Там ще се произвеждат продукти за електроснабдяване и електрообзавеждане. В базата ще се отворят над 400 нови работни места. Към момента компанията има над 2800 служители в България.
Борисов подчерта, че с финансовия министър Владислав Горанов още отпреди една година се тревожат за рецесията, в която светът влиза.
"Но ако се тревожиш, ще спреш да работиш и нищо добро не те очаква", отбеляза министър-председателят Бойко Борисов и обясни, че българската икономика се развива. За пример даде завода за 300 млн. лв., който откри в понеделник в Пещера.
Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство
Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)
„Вие сте дошли по „Струма“, видели сте десетки багери, валяци, които продължават да доизграждат магистралата до Кресна. Така че Петрич ще стане на един час път от София“, постави акцент премиерът Борисов и върху развитието на инфраструктурата в региона.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Задава се нов вот на недоверие след Великден: Може да бъде и за неизмитите ръце (ВИДЕО)
Още: Пеевски за неуспеха на вота на недоверие: Така ще бъде (ВИДЕО)
След церемонията в новия завод министър-председателят Бойко Борисов разгледа археологическите проучвания на един от най-значимите археологически обекти „Античен град Хераклея Синтика“, който се намира в местността „Рупите“. През август т. г. правителството одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерството на културата за 2019 г. в размер на 100 000 лева за продължаването на разкопките на обекта.
На терен екипът от специалисти показа на премиера Борисов впечатляваща стена на 2400 години, до която са достигнали археолозите.