Официално: Мондиалът в Бразилия загуби още една от звездите на световния футбол

07 юни 2014, 12:56 часа • 10535 | прочитания

Лошата вест, която държеше в напрежение Германия преди началото на Мондиал 2014 е факт: Марко Ройс няма да пътува за Бразилия.

Още: Позабравеният турски вундеркинд остави Реал Мадрид в битката за титлата в Ла Лига

Още: Ливърпул приготви шампанското, но Арсенал го върна обратно (засега) след зрелищно дерби

Снощи халфът на Борусия Дортмунд получи контузия в левия глезен, получавайки частично разкъсване на предна връзка. Официалния сайт на германския футболен съюз излезе с водеща новина, че Ройс ще бъде извън терените между 6 и 7 седмици и ще се лекува в Дортмунд.

На негово място селекционерът Йоахим Льов няма да вика офанзивен футболист, а защитника Шкодран Мустафи (Сампдория), който изкара подготовка с Бундестима, но бе зачеркнат в последния момент.

Още: Клинично точен Милан шокира Интер с разгром и ще играе финал! "Нерадзурите" треперят

Още: Една от най-големите легенди на Фенербахче не издържа и скочи на Жозе Моуриньо (ВИДЕО)

"За Марко и за нас това е изключително жалко. Той се намираше в страхотна форма и остави отлични впечатления по време на лагерите ни, както и в двете проверки с Камерун и Армения. Виждаше се удоволствието от играта, което изпитва. Той имаше централна роля в нашите планове за световния шампионат", каза селекционерът Йоахим Льов.

"За нас не беше важно да заменим Марко Ройс с идентичен футболист, защото имаме доста качество в средата на терена - Лукас Подолски, Андре Шюрле, Марио Гьотце, Томас Мюлер, Месут Йозил, Юлиан Дракслер и Тони Кроос са напълно достатъчни като алтернативи."

"Затова взехме решение да се подсигурим с още една опция в защита, взимайки Мустафи. Шкодран ни впечатли по време на тренировъчния лагер. Той е здрав и ние му вярваме на 100%", добави Льов.

 

Още: След поредната издънка: Готви се масова чистка в турски гранд, звездите си тръгват

Още: Историята е пренаписана! Падна легендарен 32-годишен рекорд на Милан във футбола

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Лазаров
Димитър Лазаров Отговорен редактор
Новините днес