Уникална драма! Хебър бе детрониран от Левски за Суперкупата (ВИДЕО)

15 октомври 2023, 22:47 часа • 3947 прочитания

Левски е новият носител на Суперкупата на България по волейбол! Възпитаниците на Николай Желязков детронираха Хебър в изключително драматичен двубой с 3:2 (30:28, 25:22, 17:24, 23:25, 15:13). Финалът се проведе в бургаската зала "Младост" и продължи около 2 часа и 45 минути.

Фамозен първи гейм

Първата част остави без дъх зрителите по трибуните. "Сините" поведоха с 20:15. Тогава под светлината на прожекторите се появи Джулио Саби, който направи седем поредни точки при свой сервис - четири от които бяха асове. След 25:25 Левски изпусна два геймбола, а Хебър - един. Така се стигна до крайното 30:28 за столичани.

ОЩЕ: Революционно решение в българския волейбол! Говори Любо Ганев

Левски волейбол

Левски поведе с 2:0, но Хебър се върна в спора за титлата

Вторият гейм вървеше равностойно. Едва в края му момчетата на Желязков дръпнаха, за да направят 2:0. Вицешампионите от Пазарджик взеха нещата в свои ръце и намалиха изоставането си. Четвъртата част премина през няколко обрата и стигна до 23:23. Тимът на Алберто Джулиани демонстрира завиден дух и изравни резултата.

Фантастичен тайбрек реши финала

Тайбрекът бе инфарктен. Левски докосваше титлата, тъй като водеше до 13:10, когато противникът му възстанови паритета. Блокада на Майкон Морейра срещу атака на Джулио Саби и ас на Владимир Гърков екзалтираха "сините" привърженици. Суперкупата е за Левски!

НА ПОЛУФИНАЛИТЕ: Хебър би Дея, Левски смачка Нефтохимик