България допусна шеста поредна загуба във волейболната Лига на нациите при жените

16 юни 2023, 17:52 часа • 1519 прочитания

Женският национален отбор на България по волейбол допусна шестата си поредна загуба в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Момичетата на Лоренцо Мичели отстъпиха с 1:3 (25:20, 7:25, 10:25, 15:25) пред тима на Китай в двубоя игран в Хонконг.

Представителният ни тим започна отлично мача и взе първия гейм. След това обаче имаше катастрофален спад в играта на родните момичета, които загубиха следващите два гейма на 7 и 10 точки. В четвъртата част те опитаха да затруднят съперника си, но в крайна сметка загубиха с 15:25, а по този начин и отстъпиха в срещата.

България🇧🇬 отстъпи с 3:1 на Китай🇨🇳 в третия си мач от втората седмица на Волейболната лига на нациите! 🇧🇬🏐🇧🇬 #volleyBUL #BePartOfTheGame #vnl #WeAreAllOne #SupportBULteams #SupportBULathletes

Posted by Bulgarian Volleyball Federation on Friday, June 16, 2023

След поражението от Китай, България заема 13-то място във временното класиране с 5 точки. Родният тим има една победа и шест поражения. Китай пък остава лидер в подреждането със 17 точки като има на сметката си шест победи.