Григор мина през световния №8 и се класира на 1/4-финал на Ролан Гарос

4456
Снимка: GettyImages

Първата ракета на България Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира от Големия шлем Ролан Гарос, след като победи поставения под номер 8 в световната ранглиста Хуберт Хуркач. Родният тенисист показа класата си и спечели мача с поляка с 7:6 (5), 6:4 и 7:6 (3).

Класирането на Григор Димитров за 1/4-финалите на втория турнир от Големия шлем за годината е историческо, тъй като до момента в кариерата си българинът никога не бе стигал до този етап от надпреварата.

Първият сет бе много оспорван

Първият сет бе изключително оспорван като в началото двамата тенисисти нямаха проблеми да печелят подаванията си, за да се стигне до 5:5. Единадесетият гейм започна по много лош начин за Григор Димитров, който при свой сервис се оказа догонващ в резултата. Хуркач имаше три брейк пoйнта, но българинът успя да се вдигне и да ги спаси, за да може в крайна сметка да вземе гейма за 6:5.

В следващият гейм полският тенисист бе безкомпромисен и прати сета в тайбрек. В него двамата състезатели отново бяха на висота, но Григор Димитров показа по-здрави нерви и със 7:5 точки затвори частта.

Григор проби съперника си във втората част

Вторият сет отново започна с размяна на геймове от страна на Гришо и Хуркач. В седмия гейм дойде и първия пробив за Димитров в срещата, с който той поведе с 4:3. След това българинът спечели подаването си, а същото стори и полякът. В десетият гейм Григор сервираше и след много добър тенис затвори сета с 6:4.

Третият сет също бе решен от тайбрек

Третият сет отново започна с размяна на геймове. В третия гейм българинът показа класата си и отново проби Хуркач за 2:1. След това българинът затвърди пробива си, но полякът също взе подаването си, за да стане резултатът 3:2 за хасковлията. В шестия гейм Григор допусна спад в играта си и позволи на поляка да върне пробива. След това пък Хуркач си взе подаването и поведе с 4:3.

Димитров обаче успя да изравни. Хуркач спечели своя сервис гейм и така се стигна до 5:4 в негова полза. Последва нова размяна на геймове и така се стигна до 6:6, което прати сета в тайбрек. В него Гришо отново бе тенисистът с по-здрави нерви и затвори частта със 7:3 точки , а по този начин и мача.

На 1/4-финала на Ролан Гарос Григор ще се изправи срещу победителя от двойката Яник Синер - Корентен Муте.

Вчера пък Григор Димитров надви квалификант в мач, продължил два дни.