Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

И Ян Енглерт вече е със звезда и дръвче в Алеята на липите в Стара Загора

02 юни 2019, 18:15 часа • 5959 прочитания

Полският актьор Ян Енглерт, познат на българската публика с ролята на отец Ередия във филма на Въло Радев "Осъдени души", е седмият артист, който откри звезда с името си и засади дръвче в Алеята на липите в Стара Загора.

Още: Три заглавия от 29-ия София Филм Фест, които не бива да пропускате

Още: С политически послания и демонстрации откриха филмовия фестивал в Берлин (СНИМКИ+ВИДЕО)

Тази привилегия имат носителите на специалната награда на кинофестивала „Златната липа“ за цялостен принос в киното, която Енглерт получи снощи.

С песента „Излел е Дельо хайдутин“ го поздрави рожденичката Мирела Дюлгерова, която днес става на 8 години и е възпитаничка на Детско-юношеския народен хор „Жарава“.Ян Енглерт е вторият чуждестранен актьор със звезда и дръвче в Алеята на липите пред Държавна опера - Стара Загора, след Джанкарло Джанини, който беше специален гост и носител на специалната награда на второто издание на Международния филмов фестивал "Златната липа" през 2014 година.

В Града на липите свои звезди и дръвчета имат и вече Мария Статулова, Васил Михайлов, Татяна Лолова, Гинка Станчева и Васил Банов.

Още: Анг Лий получи наградата за цялостно творчество на Гилдията на режисьорите в САЩ

Още: Ридли Скот привлече красивата Маргарет Куоли за новия си филм

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анжелина Велчева
Анжелина Велчева Отговорен редактор
Новините днес