"Ако зависеше от нас, отдавна Витоша щеше да бъде модерна планина. Нашето желание е спънато от нормативни пречки. От 10 години не можем да направим инвестицията и да предложим една нова услуга на софиянци", заяви юристът Петър Петров, член на борда на директорите на "Витоша ски".
Още: Столична община се похвали: Засадени са повече от 30 000 дървета
Още: Най-важно е софиянци да не останат без градски транспорт: Терзиев разговаря с протестиращите шофьори
По думите му новият закон за горите спъва подмяната на въжените съоръжения на Витоша. Ако лифтът се подменя, неговите стъпки не могат да стъпят на старите стъпки.
"Съгласно Закона за горите ние трябва да поискаме изключване от горския фонд, но планът за парк Витоша го забранява", поясни Петров пред bTV (бел. ред. - според чл. 54, ал. 1, т. 6 от действащия Закон за горите: Право на строеж върху поземлени имоти в горски територии без промяна на предназначението на територията се учредява за изграждане на станции и стълбове на съществуващи лифтове и влекове, които са търпими строежи по Закона за устройство на територията, включително за нуждите на основен ремонт, реконструкция, подмяна и/или модернизация - за срок до 20 години).
"Нашата единствена цел са съоръжения за спорт и за изкуствен сняг. На Витоша има само една законна писта, това е "Лалето". Всичко останало са снежни полета, по които се карат ски. Когато държавата махне нормативните пречки, ние сме готови да стартираме промяната", категоричен е Петров.
Още: МБАЛ-Самоков получи нов компютърен томограф
Още: Тържество за Рождество Христово се проведе в църква в Самоков
По думите му в най-идеалния вариант проект на Витоша може да стартира след най-рано две години, тъй като процедурите ще бъдат многократно обжалвани. "Далеч сме от мисълта, че няма да бъдат обжалвани", допълни той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В спортното училище в Самоков откриха нов СТЕМ център
Още: Терзиев на среща с протестиращите в градския транспорт, автобусите тръгнаха