В София ежедневно има проблеми с неработещи табла за разписанията по спирките на градския транспорт, но през последните дни оплакванията са изключително много. През отиващата си седмица в контактния център на Столична община - call.sofia.bg, могат да се открият около 20 сигнала по темата, идващи от различни части на столицата. От някои от съобщенията става ясно, че дигиталните табла не фунционират от месеци, а на места дори от години, пише в. "Сега".
ОЩЕ: Внимание: Центърът за градска мобилност предупреди за измама с безплатни карти
Сигналите са от цяла София
Най-много са сигналите за проблеми в район "Овча Купел" - 4 броя. Хора пишат, че не работят информационните табели на спирка с номер 1566, намираща се на бул. "Монтевидео", също и с номер 0191 на бул. "Президент Линкълн", както и на спирката в близост до кръстовището на ул. "Житница" и бул. "Никола Мушанов". Според четвъртия сигнал изцяло липсва таблото за разписанията на спирката в кв. "Суходол" на автобус 111 по посока "Младост". "Кога ще бъде монтирано отново?", пита подателят на сигнала.
В район "Възраждане" информация за неработещо табло има за спирката на бул. "Сливница" в близост до бул. "Инж. Иван Иванов". "От повече от месец таблото на спирка 0804 не работи и е изключително неудобно за всички граждани, ползващи спирката. Ще се радваме да бъде поправено в най-кратки срокове, благодаря!", пише жител на столицата.
ОЩЕ: От 1 май ученици, студенти и докторанти отново ще пътуват по-евтино в София (СНИМКИ)
По-недоволен звучи човек от "Лозенец", който информира за проблем на спирка с код 2039. От неговия сигнал се разбира, че таблото на оживения бул. "Черни връх" и ул."Люботрън" не работи от месеци и че той вече е писал до контактния център на "Московска" 33, но резултат от писмото му още няма. "Получих отговор на подаден сигнал за неработещо електронно табло на трамвайна спирка, находяща се на ул. "Люботрън" и бул. "Черни връх", в посока център, в който ме уведомявате, че то работи. Уви, не е така и може би имате желание да бъдат сигнализирани други институции за неизпълнение на служебните Ви задължения. Това ще бъде сторено, ако до края на тази работна седмица повредата не бъде отстранена", пише в съобщението.
От "Красна поляна" сигнализират, че таблото на последната спирка на автобуси 77 и 72 не работи от близо месец. Рекордът обаче се държи в Студентстки град, откъдето твърдят, че сигнализацията на две спирки не функционира от години. Жители на кв. "Требич" пък искат на спирка с код 1683 да бъде монтирано табло, тъй като такова до момента няма. "Предварително благодарим!", надяват се на бърза реакция хората от квартала.
ОЩЕ: Бебето падна с "трясък на асфалта": Сигнал - шофьор на автобус притиска 2 пъти количката и таткото
През миналата година бе съобщено, че срещу 1 млн. лв. за една година Центърът за градска мобилност (ЦГМ) е сключил договор за поддръжка на таблата си с компания, различна от тези, които години наред са извършвали сервиза. Става дума за А1, съобщи "Капитал". Телекомът е обещал качеството на услугата да се промени към по-добро. Срокът на договора изтича в средата на май тази година, докогато изпълнителят следва да осигури следгаранционна поддръжка на 1251 електронни табла по спирките на градския транспорт в София.