Отлагат за 15 юли 40-дневния ремонт на Топлофикация София

04 юни 2020, 19:24 часа • 4085 | прочитания

Ремонтът на топлопровода, заради който „Топлофикация София“ планира спиране на топлата вода в 4 столични квартала, ще бъде отложен с 1 месец.

Още: Откриха нова спортна площадка в село до Самоков

Още: МБАЛ-Елин Пелин организира безплатни кардиологични прегледи

Вместо от 15 юни, дейностите и режимът ще започнат от 15 юли и ще продължат не два месеца, а 40 дни.

За това са се разбрали граждани и студенти на среща с ръководството на „Топлофикация София“, на която се присъствали и архитектът на район „Студентски“ и директорът на „Топлофикация Изток“.

Това съобщи пред БНР Даниела Стефанова, която живее в „Студентски град“ и е организатор на гражданската петиция против спирането на топлата вода.

Още: Моторист пострада при сблъсък на столичния бул. "България" (ВИДЕО, СНИМКА)

Още: "Продължаваме промяната" с първа реакция след развода на "Спаси София" с Васил Терзиев

Информацията потвърдиха и от столичната "Топлофикация".

Представителите на студентите изразиха разбиране и подкрепа за провеждането на реконструкцията предвид силно амортизираното състояние на съоръженията и опасността от авария по време на отоплителния сезон, съобщават от дружеството.

След приключването на ремонта „Топлофикация София“ ще възстанови на 21 август подаването на топла вода към кварталите „Студентски град“, „Витоша“ и „Малинова долина“, а към засегнатите отделни сгради от кв. „Дървеница“ топлоподаването ще бъде възстановявано поетапно в следващите дни, уточняват от дружеството.

Вижте още:

Още: Невъзможно пресичане: Столичани на протест за пешеходна пътека

Още: Промени в движението на градския транспорт в София и засилени мерки за сигурност

Под натиск: Съкращават с 20 дни ремонта на топлопровод, захранващ 4 квартала в София

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес