Инвеститор и потоп: Улица в "Малинова долина" е разбита от строителна техника

16 февруари 2022, 07:25 часа • 2874 | прочитания

Улица "инж.Стоимен Сарафов" в квартал "Малинова долина" е напълно съсипана за само седмица. Това твърдят живущи пред БНТ.

Още: НА ЖИВО: Финалният етап на конкурса за главен архитект на София (ВИДЕО)

Още: Арх. Богдана Панайотова: Приоритет в работата ми ще бъде правилата за развитие на София да са ясни и спазвани от всички

Според разказа, всичко е станало много бързо и изглежда улицата е заприличала на черен път след многократно минаване на тежка техника, а тя не е пригодена за това. От казаното излезе, че всъщност улицата е изградена и поддържана от живущите – със собствени средства.

Спукана е канализацията. Къщи пропадат. Всичко е в кал, разбиваме си колите, страда и бизнес. Децата ни играят тук – сега е кал, след някой и друг ден ще стане прахоляк, оплакаха се хората. Те твърдят, че кметът на район „Студентски” досега не се е срещал с тях.

Инвеститорът ни каза, че ще направи всичко възможно да възстанови улицата. Буквално сме блокирани в момента, оплака се един от живущите.

Още: Арх. Георги Славов: Първата ми задача ще бъде да се изградят пътни артерии в развиващите се зони на София

Още: Община Самоков и УНСС подписаха меморандум за сътрудничество

Досега за случилото се има съставени 4 проверки, има 2 акта – за непочистване на ходова част на тежка техника.

Още: Жители на кв. "Малинова долина" готови на протест заради опасна улица

Заглавна снимка: Архив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес