Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Среща на НСОРБ с фокус 140 години от приемането на първия Закон за общините (СНИМКИ)

23 октомври 2022, 18:02 часа • 2159 | прочитания

В курорта "Албена" бе открита Годишната среща на местните власти, организирана от НСОРБ. В работата на форума вземат участие кметове, председатели на общински съвети, съветници и ключови експерти от общините, представители на изпълнителната власт, партньори от страната и чужбина.

Още: Слд дъжда: Жълт код за силен вятър в събота

Още: Meteo Balkans предупреждава: Оранжев дъжд ще се лее над България в следващите часове

Основните теми на обсъжданията са свързани с перспективите за развитието на общините, проблемите, пред които се изправят местните власти, опита и поуките на отделни общини.

Програмата на събитията през тази година е фокусирана върху две важни за българските общини годишнини – 140 години от приемането на първия Закон за общините и градското управление и 15 години членство на България в ЕС.

Още: Отива ли си циклонът? Времето през уикенда 17-18 май 2025 г.

Още: Дъжд и студ в средата на май - докога? Проф. Георги Рачев с отговор

Вицепремиерът по управление на еврофондовете Атанас Пеканов, министърът на земеделието Явор Гечев и депутатите от Европейския парламент Цветелина Пенкова и Андрей Новаков са гости и участници в конференцията, посетена на ползите и поуките за общините от европейското членство на страната ни.

 

 

Още: Прогноза за времето - 16 май 2025 г. (петък)

Още: Рязък обрат във времето: Прогнозата на Деница Стоянова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес