Ще продължи да се затопля, очаква се предимно слънчево време. Дневните температури ще бъдат между 11 и 16 градуса, на места в Предбалкана до 18 градуса, предаде репортер на БГНЕС.
За София минималната температура ще бъде около 0 градуса, а максималната около 13 градуса по Целзий. В Южна България термометрите ще показват около 15 градуса, само в северозападните райони ще бъде по-хладно – около 8 градуса.
Сутринта в низините, по поречията на реките и в котловините ще има мъгли или ниска слоеста облачност, като следобед ще се разсейват.
Над Черноморието преди обяд на много места ще има мъгла или ниска слоеста облачност. Около и следобед ще настъпва разкъсване на облачността и подобрение на видимостта. Времето ще е почти тихо. Температурата на морската вода е 13 - 14 градуса по Целзий. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над планините ще бъде слънчево и ще се затопли още. Вятърът ще е слаб, предимно от запад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 15 градуса, на 2000 метра – около 10 градуса, гласи прогнозата на НИМХ пред Агенция "Фокус".
И през следващите дни над страната от югозапад ще продължи да се пренася топъл въздух. На места по поречието на Дунав, в котловините и Горнотракийската низина сутрин ще бъде с мъгла, ниска облачност и намалена видимост, които в отделни райони ще се задържат по-дълго; дневните температури там ще остават по-ниски, до 4-8 градуса. В останалата част от страната ще бъде предимно слънчево, затоплянето ще продължи. Значително по-високи от обичайните ще бъдат температурите в планините, а в Предбалкана в сряда и четвъртък дневните ще достигат до 18 - 20 градуса. В четвъртък ще се появи разкъсана висока и средна облачност, на места в низините ще остане с ниска или с мъгла. В петък ще се повишат сутрешните температури, дневните слабо ще се понижат, но в по-голямата част от страната ще се задържат между 11 и 16 градуса. В източните райони ще духа слаб до умерен югозападен вятър.
Междувременно стана ясно, че миналият месец е бил вторият най-горещ ноември в 140-годишния период на точни климатологични наблюдения на САЩ
Средната температура на повърхността на сушата и океана за ноември 2019 г. е била с 0,92 градуса по Целзий над средната за XX-ти век и втората най-висока температура през ноември от 2015 г., според Американската национална океанска и атмосферна администрация. Петте най-горещи месеца ноември са факт от 2013 г. насам.