Върви ли си строеж на т.нар. Шофьорски плаж в местността Алепу при Созопол? Със сигурност да, показват снимки от Facebook.
Още: Прокуратурата разкри детайли за мистериозната смърт на майката на български европрокурор
Още: Как да боядисаме яйцата за Великден само с естествени бои от природата
Това се случва, след като миналата година пак на същото място имаше проблеми – заради същия строеж. Обяснението по това време беше, че се укрепва свлачище и то след .. строеж. Нарушения така и не бяха открити, макар да имаше 2 проверки – при втората ДНСК изрично уточни, че се укрепвал брегът.
Припомняме, че изпълнител на проекта е "Главболгарстрой". Същата компания спечели и проекта за Национална детска болница, като тя е едно от най-известните имена в строителния бранш в България.
Строежът предизвиква протести на екоактивисти. Те обявиха, че не приемат становището на ДНСК, че това е укрепване на брега и всичко е законно, а смятат, че се строи огромен хотел в забранена зона от Натура 2000 и на ръба на защитената територия Блато Алепу.
Още: Великденски дух и до 1000 промоции тази седмица в Kaufland България
Още: Властта печели време за новия план за бежанците от Украйна
Сериозно възмущение е налице и в социалните мрежи, като гражданите насочват обвиненията си към политическата класа. По традиция ние ви представяме най-интересните и съдържателни мнения в рубриката ни "политически зоопарк".
Ето ги и тях:
Тези нагли управленци действително са се самозабравили със строителството на Алепу. Разрушават представата за страната като добро място за отдих, след това се сърдят, че журналистите и еколозите разкриват нелицеприятната страна за замърсени езера, за изливащите се в морето канализации, и т.н. Как да скриеш тази снимка, която казва всичко за безобразията в страната? Как с нея да привлечеш туристи?
Още: "Жените на успеха" с Ирена Костова: Лидерство, вдъхновено от науката
Още: Времето утре - 1 април 2025 г.
В организираното ОПГ участват общините, местни и централни власти, депутати, министри, премиер. И след това защо не ходим на българското Черноморие. Ами нали тази обеми строителство ще генерират нови отпадни води, които отново ще вливат някъде в морето. След време концесионер на плажа ще стане собственика на "укрепителното съоръжение", ако не е станал.. И алчността погуби бизнеса и природата , разрушава стойност не само за текущото, но и за поколение напред.. Това което "печели" собственика на това "съоръжение", го губят и то много повече, другите зад него.
Просто е. Икономиката, глупако!
И ще стане като в тази снимка, която е най-крещящото доказателство за продължаващото престъпление срещу българския туризъм и черноморие.
Ако питате как корупцията изяжда бъдещето ви, ето ви пример.
След това защо сме губели позиции?
Огромен хотел върху свлачище изяде прекрасния плаж край курорта "Свети Тома". Строителният контрол не го видя.
Нищо чудно. Нормално.
Съвсем нормално за държава, в която всичките институции - парламент, правителство, магистратура, полиция, агенции и комисии - са изцяло заменими от една джипка.