Откраднаха бижута за 40 млн. евро на бивш собственик на "Мобилтел"

28 юли 2013, 19:31 часа • 6267 | прочитания

Бившият собственик на "Мобилтел", известният израелски бизнесмен Лев Леваев, е ужилен с 40 милиона евро. Това стана факт след дръзка кражба на бижута, която става посред бял ден на френската Ривиера, предаде БГНЕС.

Още: Прогноза за времето - 24 април 2025 г. (четвъртък)

Още: Най-важните новини за деня: 23 април 2025 г.

Леваев, чието състояние се оценява от "Форбс" на 4,1 милиарда евро, е един от водещите играчи на световния пазар на брилянти. Тази година неговата фирма организира изложба на бижута в прочутия хотел "Карлтън интерконтинентал", където е станал обирът. Френската полиция за момента не може да потвърди дали става дума за един крадец.

Това не е първата подобна кражба тази година. През май по време на 66-ия Кански кинофестивал беше открадната огърлица на стойност 1,1 милиона евро на фирма "Шопар".

Снимка: Архив

Още: Дъждове и градушки в част от България: Прогнозата на Никол Станкулова

Още: Ограничават движението по магистрала "Хемус"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес