Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Кенийка кръсти близнаците си Барак Обама и Мит Ромни

09 ноември 2012, 09:47 часа • 6888 прочитания

Млада кенийка кръсти новородените си близнаци на новоизбрания американски президент и на победения кандидат на републиканците, предаде БГНЕС.

Още: Синоптик: Затоплянето ще върви с дъжд

Още: Жълт код за студено време в Североизточна България

20-годишната Милисънт Оуор роди Барак Обама и Мит Ромни вчера в Областната болница на Сиая, в Югозападна Кения. Младата жена заяви пред кенийски медии, че имената на синовете й винаги ще й напомнят за изборите в САЩ. Болницата се намира близо до село Когело, където бащата на президента Барак Обама е бил роден и където живее 90-годишната му баба Сара Обама.

Ликуващи жители на Когело празнуваха победата на Обама след обявяването на резултатите от изборите в САЩ. Викове "Слава на сина на Когело" и "Обама идва, отворете пътя за него" кънтяха във въздуха, докато местните жители надуваха вувузели, съобщават кенийски медии.

Кенйците се надяват преизбирането на Обама да донесе ново начало в отношенията на страната им със САЩ. Американският президент посети Субсахарска Африка само веднъж в първия си четиригодишен президентски мандат. Той направи визита за по-малко от ден в Гана. Ако Обама посети Кения, може бебето Барак да се срещне със съименника си, а бебето Мит да види американския президент. Не се съобщава дали има близнаци, кръстени на Джо Байдън и Пол Райън.

Още: Справихме се с почистването на пътищата от снега: Коментар на регионалния министър

Още: Новините: Най-важното за деня, 23 февруари (неделя)

Редактор: Десислава Ушатова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес