Горящият товарен автомобил, в който бяха открити 28 мигранти в близост до българо-турската граница край Резово, е собственост на фирма подизпълнител, наета за строежа на оградата на границата с Турция. Това съобщи Дарик, позовавайки се на източници, близко до разследването.
Още: Прогноза за времето - 24 април 2025 г. (четвъртък)
Още: Най-важните новини за деня: 23 април 2025 г.
Товарен автомобил "Скания" със софийски регистрационен номер се е самозапалил в сряда следобед в района на горски път. Каналджията, превозвал мигрантите, сред които са и 10 деца, е зарязал возилото на пътя, избягал е и оставил хората заключени в тайника. Минути по-късно в района е минал патрул на Гранична полиция, който забелязал горящия автомобил.
При огледа в пригоден в каросерията тайник са открити 28 незаконно преминали границата.
Огънят е бил потушен от екип с трима огнеборци. Изгоряла е кабината на камиона.
Още: Дъждове и градушки в част от България: Прогнозата на Никол Станкулова
Още: Ограничават движението по магистрала "Хемус"
Прокуратурата в Царево е образувала досъдебно производство.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: BG-ALERT не се задейства при земетресението в Турция, усетено у нас
Още: Нова възможност: Кабинетът одобри безплатни електронни обучения по дигитални умения
Задържаните мигранти са в добро състояние и скоро ще бъдат изпратени в разпределителен център, съобщи кметът на Малко Търново Илиян Янчев.