Бедственото положение в Стралджа е удължено до 4 октомври

09 септември 2024, 17:03 часа • 1212 | прочитания

Заради безводието, до 4 октомври е удължен срокът на бедственото положение в 20 от общо 22 населени места в община Стралджа. Извънредната ситуация продължава от средата на юли.

Още: Най-важните новини за деня: 13 март 2025 г.

Още: Важна информация за земеделците - ето кога се задават слани

За втори път от общинската администрация в Стралджа поискаха от областния управител Николай Костадинов да удължи срока на бедственото положение, тъй като проблемите, както с безводието, така и с многобройните аварии, не само че не се подобрява, но се задълбочава, каза зам.-кметът на Стралджа Гроздан Иванов, цитиран от БНР.

От общината са направили предложение до Министерството на околната среда и водите сроковете за узаконяване на сондажите за нови водоизточници да бъдат съкратени:

Още: Заради безводието: Частично бедствено положение в община Смядово

Още: Ето за каква заплата работят готвачите по българското Черноморие. Стартова

Още: Прогноза за времето - 14 март 2025 г. (петък)

"Защото узаконяването на един такъв сондаж е 6 месеца, как да обясниш на хората в едно село, че трябва да чакат половин година."

За да може проблемът с липсата на вода да се реши е необходимо на общините да бъдат отпускани повече средства за капиталови разходи, категоричен е Иванов, цитира го БГНЕС.

Още: Великото завръщане на "Величие" - горещите теми в интернет на 13 март

Още: Добивът на редкоземни елементи – златната кокошка на XXI век (ВИДЕО)

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес