В ерата на технологиите: "Гугъл", "Епъл" и сие "дишат прахта" на 90-годишна компания по приходи

25 октомври 2023, 18:40 часа • 12551 | прочитания

Технологиите движат света - максима, която се затвърждава ясно в последните две години. Световната икономика се държи на плещите на компании като Nvidia, Apple и други технологични компании, които използват бума на AI (изкуствен интелект), за да генерират космически печалби и да държат S&P500 на все още високи нива. 

Още: „Промо вторник“ в приложението Yettel: Motorola Moto G85 5G с 40% отстъпка

Още: Резерви на Starlink заради несигурния Мъск: Япония и IT коалицията с ключови доставки за Украйна

ВИЖТЕ: Компанията, която дори Apple не може да "събори

Особено интересен е ръстът, който бележи Nvidia през последната година, като акциите на компанията скочиха с 200% само за една година. 

Още: Китай пуска 10G интернет от следващо поколение

Още: A1, Vodafone и Ericsson установиха първата в света международна 5G Standalone роуминг

По света са малко хората без смартфон в ръка, което пък издейства на Apple честта да се превърне в една от малкото компании, преминали границата 2 трилиона долара като стойност. "Майкрософт" и "Гугъл" продължават да снабдяват цял свят със своите продукти. Като цяло - без технологии сме за никъде на този етап. 

Компанията, която "поставя на колене" технологичните гиганти

Но нито един от технологичните гиганти не стъпва на "малкия пръст" на най-печелившата компания в света. "Чистите приходи"  са почти два пъти и половина повече от тези, които генерира "Майкрософт", както и с над 60 милиарда повече в сравнение с "Епъл" - най-скъпата компания в света. 

Въпросната компания е на 90 години и технологичните гиганти все още са много далеч от приходите ѝ. Коя е най-печелившата компания и защо е далеч пред технологичните гиганти - четете в Expert.bg

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Кристиян Иванов
Кристиян Иванов Отговорен редактор
Новините днес