Компютърните игри са на върха на графичната мощ, но откъде идва тази графична мощ? В тази статия ще разгледаме какво да търсите, когато купувате геймърски компютър.
Още: Евелин Костова и Владимир Зомбори влизат в забавни роли във видео скеч в сервиза на Huawei
Още: Yettel спира да публикува в социалните си медии
Видео карта
Видео картата на вашия геймърски компютър е неговото туптящо сърце. Всички визуални елементи в любимите ви игри се обработват от тази карта. Игрите ви ще изглеждат по-добре и по-плавно, ако видеокартата ви е по-бърза. За да играете дадена игра, ще ви трябват поне 30 кадъра в секунда, но за предпочитане са 60. Въпреки това, т.к. не всички имат еднакви желания, ние подчертахме най-популярните видеокарти и ги разделихме в три категории за всички от тях. Може да намерите код за отстъпка ардес, ако решите да пазарувате от Ardes.bg.
Видеокарти от NVIDIA (NVIDIA GeForce GTX)
Предишното поколение видеокарти на „NVIDIA“ са картите „GeForce GTX“. Тази серия включва видеокарти за начинаещи, както и видеокарти, които с лекота могат да изпълняват най-новите игри при ултрависоки настройки. „GTX 1650“ е моделът от начално ниво, докато „GTX 1660 Ti“ е върховият модел за сериозни геймъри. Една видеокарта „GTX“ винаги ще ви осигури необходимото време, независимо от това каква игра играете.
Специализирани видеокарти на най-основно ниво
Базовите специализирани видеокарти обикновено са специализирани такива, но те са недостатъчно мощни за игри. Видеокартите „AMD Radeon RX“ са примери за базови графични карти. Минимумът за игри на вашия компютър е видеокарта „NVIDIA GeForce GTX 1650“. Трябва да си вземете „GTX 1660“ или по-добра, ако имате нужда за повече и искате да играете игри с “Full HD“ качество на изображението при 60 кадъра в секунда.
Още: А1 въвежда нови по-екологични и два пъти по-малки SIM карти
Още: Направи добър жест, а А1 ще го удвои
Процесорът на компютъра
Процесорът (CPU) контролира света на играта, тъй като видеокартата се справя с всички графични задачи. Помислете за управляваните от компютъра ви противници и траекторията на куршумите. Процесорът прави извод, че стреляте в област, в която на видеокартата се вижда експлозия. Въпреки важността на процесора, видеокартата все пак е компонентът, който оказва най-голямо влияние върху любимите ви игри. Когато става въпрос за игри, процесорът Intel „Core i5“ е абсолютният минимум.
Оперативна памет
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Върховният съд на САЩ се съгласи да разгледа делото за забрана на TikTok
Компютърът за игри трябва да разполага с поне 8 GB оперативна памет. Оперативната памет действа като бележник за вашия процесор, позволявайки му бърз достъп до важни данни. Ако искате да стриймвате игри, ще ви трябват 16 или 32 GB памет. Ако искате да планирате бъдещето, трябва да разполагате с поне 16GB RAM или повече.
Хард дискът на компютъра
Времето за зареждане дразни всички, особено геймърите. С помощта на „SSD“ това вече не е проблем. „SSD“ дискът съкращава наполовина времето за стартиране и зареждане, което ви позволява бързо да преминете към следващото ниво. Ако искате да преминете на следващото ниво, можете да изберете няколко „SSD“ диска в конфигурация „Raid 0“. Всеки „SSD“ диск в конфигурация „Raid 0“ извършва половината от работата. Скоростта се удвоява, точно както би било, ако започнете да пишете с две ръце.
Корпусът и екстрите
Един геймърски компютър има вградени допълнителни функции, като например стъклена стена и „RGB“ осветление. Това, в съчетание с усъвършенствания дизайн, гарантира, че истинският геймърски компютър е нещо повече от просто кутия с компоненти. Можете също така да добавите нещо специално към вътрешността на кутията, като например водно охлаждане. По този начин, дори и да изисквате много от процесора си, той винаги ще бъде с подходяща температура.
Още: А1 с променено работно време в празничните дни
Още: А1 добавя SPARK към портфолиото си от дигитални услуги Select