Студентите, които са се записали за началния курс по програмиране на престижния Харвардски университет - CS50, може би ще бъдат шокирани да разберат, че от новата учебна година няма да има човек, който да води занятията им, а вместо това ще им преподава изкуствен интелект, съобщава студентският вестник „The Harvard Crimson“.
Още: „Промо вторник“ в приложението Yettel: Motorola Moto G85 5G с 40% отстъпка
Още: Резерви на Starlink заради несигурния Мъск: Япония и IT коалицията с ключови доставки за Украйна
Професорът по CS50 Дейвид Малан заяви, че крайната цел е да се постигне съотношение 1:1 преподавател/студент, така че студентите да разполагат с необходимата им помощ, когато се окажат в затруднение.
Софтуерът, който стои зад новите роботи-преподаватели, е моделът GPT 3.5, както и GPT4, като университетът обещава да продължи да навлиза в областта на технологиите, за да предостави на своите студенти най-новите технологични иновации, които изкуственият интелект може да предложи.
И въпреки че моделите на GPT не са безпогрешни, университетът е готов да рискува и да види как ще се справи заместването на човека с машина.
Още: Китай пуска 10G интернет от следващо поколение
Още: A1, Vodafone и Ericsson установиха първата в света международна 5G Standalone роуминг
ОЩЕ: Министерството на иновациите ще насърчава фирмите да ползват изкуствен интелект
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Кой спечели? Хуманоидни роботи се състезаваха с хора в полумаратон (ВИДЕО)
Още: Религия, демокрация, дори любов: Ново общество, създадено от AI (ВИДЕО)
Пълното заместване на човека професор с робот обаче може обаче да се окаже опасно за бъдещето на образователната система. Само през последните няколко месеца излязоха куп новини за изкуствен интелект, който издържа изпити по право, и за учени, които използват технологията за клониране на хора. С всяка нова и вълнуваща стъпка напред, в главата ни се появява тревогата дали всичко това няма неизбежно да ни застигне по някакъв начин, подобен на "Бойна звезда Галактика", и да превърне света в много по-лошо място, отколкото можем да си представим.
Докато училищата и университетите се стремят да намалят бюджетите си по всякакъв възможен начин, не се знае какви дълготрайни последици може да има тази нова технология.