На 7-ми февруари Марк Зукърбърг заплаши да спре достъпа до Фейсбук и Инстаграм за цяла Европа, а причината е липсата на разрешение да прехвърли информация за европейските потребители на сървърите в САЩ. Това е сериозен проблем заради GDPR регламента, функциониращ от 2018 година в ЕС и защитаващ лична информация като потребителски имена, пароли, IP адреси, местоположение и други: ПОДРОБНОСТИ ТУК!
Още: „Промо вторник“ в приложението Yettel: Motorola Moto G85 5G с 40% отстъпка
Още: Резерви на Starlink заради несигурния Мъск: Япония и IT коалицията с ключови доставки за Украйна
Изисква се създаване на нов механизъм за съхранение на лична информация, който да удовлетвори и двете страни.
От Actualno.com потърсихме експерта по киберсигурност Любомир Тулев, който ни обясни защо по негово мнение това е само заплаха и няма реална опасност достъпът на тези услуги до Европа да бъде прекъснат.
"Зукърбърг няма интерес да спре достъп до своите платформи на европейските си потребители. Трябва да обърнем внимание, че Фейсбук не само предоставя услуга на обикновените хора, но той е и платформа за бизнеса - инфлуенсъри, фрийлансъри, психолози, фирми. Там много служители управляват своите ресурси, документи, обороти и други", споделя експертът.
Още: Китай пуска 10G интернет от следващо поколение
Още: A1, Vodafone и Ericsson установиха първата в света международна 5G Standalone роуминг
Тулев допълва още, че работи с много клиенти от различни държави в Европа, които използват за работа именно Фейсбук, и нито един от тях не е бил притеснен от новината за евентуалното прекъсване.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Кой спечели? Хуманоидни роботи се състезаваха с хора в полумаратон (ВИДЕО)
Още: Религия, демокрация, дори любов: Ново общество, създадено от AI (ВИДЕО)
"Не смятам заплахата за истинска, а по-скоро като червена лампичка, че нещо трябва да се промени", категоричен е той.
Любомир Тулев напомня, че преди няколко месеца Фейсбук и Инстаграм се сринаха за няколко часа и само за това време Зукърбърг загуби цели 6,6 милиарда долара, а за по-дълъг период от време загубите биха били огромни.