"Членството на Северна Македония в НАТО бележи нов етап в отношенията на двете ни държави. От първостепенна важност продължава да бъде работата по подобряване на инфраструктурата, изграждане на скоростни пътища и магистрали."
Още: Денков: ГЕРБ не са загубили мнозинството си, а легализират подкрепата от Пеевски (ВИДЕО)
Още: Кой какво клати? Атанас Атанасов напомни на Борисов крилата фраза от Тодор Живков
Това каза министърът на външните работи и вицепремиер Екатерина Захариева в Народното събрание преди ратифицирането на Протокола за присъединяване на Северна Македония към НАТО.
„България е последователен поддръжник на влизането на Македония в НАТО. България е приела ангажимент да работи за насърчаване на процеса по евроатлантическата интеграция на страните, както и за вътрешни реформи, за укрепване на региона“, заяви Захариева.
Тя посочи, че политиката за разширяване на НАТО се разглежда като един от най-успешните инструменти за просперитет.
Още: Ивайло Мирчев: Ако има заговор - той е между президента, Пеевски и "Възраждане"
Още: ДПС - Доган искат обяснение, ако има друго мнозинство
„Водени от тези убеждения, няколко български правителства взеха решение за сключване на меморандуми с тогавашната Република Македония.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След решението на Конституционния съд: Парламентът вече не е същият
Пътят за присъединяване към НАТО не беше лек за нашите съседи. Съвместните учения на армиите ни ще допринесат за развитие на способностите ни“, каза още външният министър и посочи, че България ще продължи да подпомага процеса на вътрешните реформи в Северна Македония, които са необходими за получаване на членство.
„Членството в НАТО бележи нов етап в отношенията на двете ни държави. От първостепенна важност продължава да бъде работата по подобряване на инфраструктурата, изграждане на скоростни пътища и магистрали.
Така ще бъдат разкрити съвършено нови възможности за бъдещите инвеститори, което ще спомогне за развитието на нашите две икономики“, заяви Захариева.
Още: Борисов обвини Радев и КС в заговор, налага се да разчита на Пеевски (ВИДЕО)
Още: Мнозинство на критичния минимум: Балабанов с коментар за подкрепата на Пеевски
Тя приветства председателя на Събранието на Северна Македония Талат Джафери, който днес присъства на парламентарното заседание.