Президентът призова служебния премиер Димитър Главчев да предложи две жени като номинации за български еврокомисар, защото мъжете няма да имат шанс съгласно критериите на Урсула фон дер Лайен.
Още: "Да обърнем внимание на младите": Ахмед Доган оглави нов председателски съвет на ДПС (ВИДЕО)
Още: Божанков: Радев се позиционира директно в проруската ниша на „Възраждане“
Още: ПП-ДБ призовава Главчев: Изборът на еврокомисар да е в съответствие с проевропейската ни политика
"Това, което е в писмото на Урсула фон дер Лайен, е двама кандидати, от които единият задължително да бъде жена, но в тази ситуация ако ние пратим мъж и жена, няма абсолютно никаква конкуренция – веднага ще бъде избрана жената. Да изпратим две жени, защото мъжът няма никакъв шанс. България закъсня, така че мъжете са доста повече от това, което е казала фон дер Лайен", посочи Румен Радев.
Още: Българският еврокомисар Илиана Иванова не може да продължи в ЕК "поради лични причини"
Още: Радев, еврото, Путин, Тръмп и мирът: Румяна Бъчварова в Студио Actualno (ВИДЕО)
"Силно се надявам процесите в българската политика да не изгонят напълно избирателя от урните", коментира Радев по повод войната в ДПС и призива на поддръжниците на Доган държавният глава да заеме позиция за имотните саги с Росенец и "Бояна". "Всички отношения между партиите трябва да се разполагат в рамките на закона, но за съжаление приличието напуска българската политика", коментира президентът пред БНТ.
Още: Илияна Йотова: Всички партии излъчиха много силни кандидатури за ЕК
Още: ГЕРБ призова ПП-ДБ да издигнат Васил Терзиев за президент щом са убедени, че е успешен кмет (ВИДЕО)
Още: Кирил Петков: Дуото Пеевски Борисов прави схема на Терзиев (ВИДЕО)