Василев не е притеснен за бюджета след срещата си с ГЕРБ (ВИДЕО)

12 юли 2023, 10:21 часа • 994 | прочитания

Обсъдихме общата рамка на бюджета и ако има предложения, те няма да променят общата рамка, а ще бъдат разход за разход. Това каза вицепремиерът и министър на финансите Асен Василев пред медиите в парламента. Той проведе среща с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и представители на ГЕРБ в парламента. 

Още: Тошко Йорданов: Това, което прави опозицията, издава безсилие

Още: "Да, България": Решението на "Спаси София" е прибързано и политически необосновано

Финансовият министър заяви, че няма притеснение за диалога по отношение на бюджета. "Засега виждам, че като цяло има нагласа за сравнително дребни корекции. Ако се направят разход за разход - няма да нарушат бюджетната рамка", каза Василев. ОЩЕ: Николай Денков след срещата с ГЕРБ и ПП-ДБ: Има рискове за бюджета, но те са съвсем нормални

Той посочи, че това означава, че при евентуални предложения от страна на ГЕРБ за определени разходи, те ще бъдат за сметка на други. ОЩЕ: Теменужка Петкова: Имаме сериозни резерви към този бюджет, но ще го подкрепим

Василев бе попитан за настоящите и предстоящи протести на различни съсловия, като обяви, че всички организации в държавата ще бъдат мерени с един и същи аршин. 

Още: Масови смени на директори на горски стопанства и политическа намеса? Земеделският министър с отчет

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Василев коментира и темата за регулаторите. "Това е работа на парламентарната група, не на Министерство на финансите", каза Василев. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес