Валери Симеонов показа среден пръст на протестиращи граждани (ВИДЕО)

27 януари 2021, 13:56 часа • 16004 | прочитания

Валери Симеонов размаха среден пръст на ресторантьорите и подкрепящите ги граждани, които протестират под прозорците на Министерския съвет. Лидерът на НФСБ се показа на един от прозорците на бившия Партиен дом, в който вече се помещават народните представители и направи неприличен жест пред събралите се граждани.

Още: Първият български изтребител F-16 кацна на родна земя (ВИДЕО)

Още: Йотова посочи трите важни въпроса пред кабинета Желязков: Какви ще са позициите ни?

Видеото от деянието на зам-председателя на парламента публикуваха колегите от TrafficNews.

Самият Симеонов по-късно отрече - каза, че е размахал показалец.

Още: България видя "нови рискове" - променя програмата за инвестиции в отбраната

Още: "Срещу потенциални агресори": Купуваме боеприпаси за многофункционалните патрулни кораби

Хиляди се събраха от цялата страна пред Министерски съвет, за да подкрепят протеста, организиран от ресторантьорите от Българската асоциация на заведенията и Сдружението на заведенията в България.

Припомняме, че във вчерашния ден премиерът Бойко Борисов разпореди на здравния министър Костадин Ангелов да разговаря с браншовите организации, за да се споразумеят за дата на отваряне на затворените, заради коронавирусните мерки, заведения, както и адекватно изплащане на средствата за подпомагане.

По-късно Ангелов издаде заповед, с която разреши работата на заведенията от 1-ви март. От БАЗ и СЗБ са категорични, че искат отваряне на дневните заведения от 1-ви февруари, а на нощните заведения от 1-ви март.

Още: Ресторантьори на протест: Когато работехме всички - заболеваемостта отиваше надолу (СНИМКИ)

Още: "Няма за цел да упрекне правителството": За Желязков зад вота на недоверие стоят други идеи

Още: "Управляват заради еврото, но да не говорят за Еврото?" Докога обществото ще търпи записи, снимки и чатове

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес