Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Университетски преподавател и експерт по транспорт води листата на партия МИР в Русе

12 септември 2022, 14:42 часа • 2598 прочитания

Проф. д-р Симеон Ананиев е водач на листата за кандидати за народни представители на партия МИР за област Русе на предстоящите парламентарни избори на 2-ри октомври.

Той е български учен, професор, експерт и стопански деец в сферата на транспорта, преподавател по спедиция, статистика и управление на транспорта във Висшето транспортно училище „Тодор Каблешков“. Председател е на Асоциацията на българските железопътни превозвачи и Клъстър зелен транспорт, член на УС на Българската асоциация на вещите лица и експертите, съдебен експерт в списъците на Министерство на правосъдието на България за извършване на транспортно-икономически експертизи. Основните сфери, в които работи, са интегрирани транспортни системи и инфраструктура, транспортна логистика и интермодални превози.

„Народен представител означава че избраният представлява народа. Смятам че да представляваш своя народ е призвание и чест, но и че трябва да работиш за развитието и повишаване не само нивото на благосъстоянието, а и на образованието, заяви проф. д-р Ананиев.

„Моите приоритети са изготвяне и реализиране на програма за интегрирането на транспорт, инфраструктура и логистика в една система, насочена към устойчив транспорт при превоза на товари и пътници. Устойчивият транспорт може да се определи като задоволяване на транспортните нужди, без да се уврежда здравето на хората и обществото, като в същото време не се създава отрицателно въздействие върху екосистемата, разнообразяване на невъзобновяемите ресурси с възобновяеми ресурси и използване на възобновяеми ресурси по-интензивно от нивата на обновяване”, уточни още проф. д-р Ананиев.

„Една от основните цели на партия МИР е България да стане истински транспортен хъб, защото страната ни има даденостите, но в момента използва едва 20% от своя потенциал. За да може да се оползотвори целия потенция на България партия МИР предлага да се обединят дигитализацията с логистиката, както и да се сменят моделите на веригите на доставки. Това ще даде възможност за минимум 50% натоварване на капацитета на транспортния хъб. Основата на трите стълба на икономиката – транспорт, инфраструктура и логистика, е дигитализацията. В следствие на пандемията, България започна да се използва като транспортен хъб - има контейнери влакове, които пристигат от Турция, от Гърция, работи се по проект за товари от Русия с контейнери и всичко това изисква дигитализирана инфраструктура и логистика. В момента международният транспорт с контейнери е в колапс и се търсят начини и пътища за превоз и България трябва да се възползва от това.“, заяви проф. д-р Ананиев.

Той подчерта, че България може да произвежда сериозни материални потоци, които да транспортира и всичко да преминава през страната.

„Това освен, че създава много нови работни места, но и дава много добра добавена стойност, както и развитие на социалната инфраструктура. Всичко е свързано в отделни системи и не може една система да се развива, независимо от другите, за това е крайно време да развиваме обществото във всички области и да мислим и да действаме коридорното и в мрежа. Трябва да изградим наша мрежова дигитализирана инфраструктура, за да може във всеки момент, съобразно обстановката – политическа или икономическа, при пандемии или забрани, България да е гъвкава и ефективна“, подчерта проф. д-р Ананиев, преподавател във ВТУ "Тодор Каблешков" - София и водач на листата на партия МИР в Русе.

Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес