Президентът на Република Северна Македония Гордана Силяновска каза на българския си колега Румен Радев, че той е “най-стабилният елемент в държавата“. Това стана на среща между двамата в столицата на Азербайджан Баку.
Още: Опозицията се кани на кабинета "Желязков", плаши с още един вот на недоверие
Още: Започват дебатите по първия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Ние заедно с вас можем да даваме тона на отношенията между България и Северна Македония.Това е казал от своя страна президентът Румен Радев. В началото на разговора Радев й благодарил за поканата за срещата и заявил, че тя е важно продължение на "нашите много открити и приятелски отношения".
Приятелски и съдържателни разговори
Още: Силяновска: Членството в ЕС не може да бъде с цената на ревизия на историята на Северна Македония
„Важното е какво имаме да си кажем. Нашите разговори са много приятелски и много съдържателни. И много се радвам, че ние заедно с вас можем да даваме тона на отношенията между България и Северна Македония“, казал още Радев, цитиран от БНТ. Тон на кооперативност, разбирателство и взаимно уважение, добавил още Радев. Президентът на Северна Македония Гордана Силяновска се съгласила с това и заявила, че и тя мисли така. Казала, че президентът е „най-стабилният елемент в държавата“. Румен Радев посочил, че ще се радва, ако хората на България и тези на Северна Македония имат повече възможност да общуват помежду си.
Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)
Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори
Радев поканен в Скопие
Двамата подчертаха значението на културните връзки между двете страни, припомняйки неотдавнашното гостуване на македонската президентка у нас, където тя посети българската опера. В този контекст Гордана Силяновска заяви, че са „отворени вратите“ на РСМ за визита на българския президент. „Отворени са вратите и държавни, и народни да дойдете в Скопие“, каза тя.
Още: Николай Денков: Категорично няма да подкрепим вота на недоверие срещу правителството
Още: БСП: Прекратиха делото срещу Румен Овчаров за "Мини Бобов дол"
Още: Опозицията в Скопие за Силяновска и България: Дипломатическа катастрофа и унижение за държавата ни