Със закриването на спецправосъдието няма никакъв риск делата да бъдат прекратени, още по-малко да отидат в кошчето. Те ще отидат в Софийски градски съд.
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София
Това заяви в ефира на Нова телевизия Милен Матеев от „Продължаваме промяната“, който е и председател на правната комисия в парламента.
"Минималната давност е 15 години и няма как да бъдат прекратени", каза председателят на правната комисия и обясни, че делата, по които е започнало следствие, ще продължат със същите състави.
„Спецправосъдието е неефективно и няма смисъл да бъде поддържана такава структура. Неефективна е борбата с корупцията по високите етажи на властта“, каза той.
Още: Погром: Протестиращи от "Възраждане" запалиха вратата на представителството на ЕК (ВИДЕО)
Още: Хекимян: "Опълченска" е бухалката, която Борис Бонев и Васил Терзиев размахват над софиянци
“Нашето мнение е, че при създаването на спецправосъддието в България не е имало тежка корупция, която да налага създаването на такъв орган. Корупцията се вкарва в спецправосъдието преди 2 години”, каза Матеев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как коалицията ще остане единна и ще управлява? Анализ на депутат на Доган
Още: Явор Божанков посочи грешките на ПП-ДБ и кои са министри на Борисов
Според него състоянието на прокуратурата се дължи на фигурата на главния прокурор Иван Гешев.
“През 202 г. хората излязоха на улицата, защото прокуратурата отказа да разгледа знаковите случаи, свързани със записи на премиера Бойко Борисов и други скандали в обществото. Отне повече от една година и под натиска на обществото, за да се сезира прокуратурата”, каза председателят на правната комисия.
ОЩЕ: Десислава Атанасова: Закриването на спецсъдилищата ще е огромна грешка
Още: Атанас Зафиров: Не сме във властта на всяка цена