Министърът на регионалното развитие и благоустройството инж. Виолета Коритарова подписа нови 57 споразумения за финансиране на обекти със средства от бюджета по Инвестиционната програма за общински проекти.
Още: Георг Георгиев се срещна с израелския си колега на Мюнхенската конференция
Още: Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж за председател на БСП
Тя беше приета от Народното събрание в края на 2023 г. като част от Закона за държавния бюджет. Сключените споразумения са на обща стойност 122,1 млн. лв. Средствата ще бъдат вложени в обновяване на общинска инфраструктура на 29 общини.
Всички проекти в Инвестиционната програма са важни за общините и регионите. Те ще ги направят по-привлекателни за хората, подчерта министър Коритарова пред кметовете и общинските служители. Множеството обекти за реконструкция на водоснабдителна и водопроводна мрежа, общински пътища и улици ще подобрят условията за живот на хората в населените места, каза още Виолета Коритарова. Тя пожела на кметовете успешно да изпълнят обектите и ги увери, че Министерството на регионалното развитие и благоустройството ще продължи да бъде техен партньор.
Още: Министър Коритарова: Първият участък на АМ "Хемус" ще е готов до края на годината
Още: Делегатите на Конгреса на БСП гласуват за председател и национални органи на партията
Още: Прекият избор на председател на БСП отиде в историята
Готовите споразумения се подписват периодично, отбеляза министърът и допълни, че проектните предложения не се класират от МРРБ, а са заложени в държавния бюджет.
Регионалният министър напомни на кметовете, че имат право да поискат аванс за изпълнението на обектите, но за да могат да го използват е необходимо условието да е заложено в сключените от тях договори с избраните изпълнители на строително-монтажни работи, съобщават от пресцентъра на ведомството.
Още: 14 кандидат-лидери на БСП: Надпреварата започна
Още: Рая Назарян: Представянето на бюджета е въпрос на дни
Още: "Независимият" служебен кабинет върна фирмите на ГЕРБ в пътното строителство (СНИМКИ)
Общините, с които бяха подписани споразуменията, са: Айтос, Алфатар, Белослав, Борино, Брацигово, Бургас, Велико Търново, Главиница, Гърмен, Девня, Доспат, Карлово, Любимец, Марица, Никопол, Павел баня, Разлог, Родопи, Тервел, Тунджа, Стрелча, Стамболово, Сунгурларе, Провадия, Угърчин, Ценово, Червен бряг, Чипровци и Ямбол.
Още: Заради скъпите храни: Росен Желязков свиква правителството
Още: Как БСП ще избира председател - пряко или от конгреса