Радев ще проведе консултации с „Демократична България“

21 ноември 2022, 05:14 часа • 1328 | прочитания

Президентът Румен Радев ще проведе днес консултации с представители на парламентарната група на „Демократична България“.

Още: Започват дебатите по първия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"

Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)

Срещата е в продължение на разговорите с парламентарно представените политически сили в 48-ото Народно събрание съгласно чл. 99, ал. 1 от Конституцията.

Припомняме, че досега президентът проведе консултации с първата по численост парламентарна група, тази на ГЕРБ-СДС. Проведени бяха и разговори с "Продължаваме промяната", както и с ПГ на ДПС. Разговор имаше и с групата на "Възраждане" и с ПГ на БСП за България.

Радев даде заявка, че ще проведе процедурата до край и ще даде достатъчно време на партии, докато не изчерпат всички възможни варианти в търсене на консенсус за сформиране на правителство. След приключване на кръга консултации той ще пристъпи и към връчване на първи проучвателен мандат.

Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори

Още: Николай Денков: Категорично няма да подкрепим вота на недоверие срещу правителството

След ДБ остават консултациите само с "Български възход".

В неделя лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов предложи на партиите една седмица време, в която да седнат всички заедно и да преработят промените в Изборния кодекс, приети от правна комисия на продължило цяла нощ заседание и довели до голям протест на ДБ и ПП в петък.

От „Демократична България” са категорични, че първия мандат, който ще получи партия ГЕРБ, няма да бъде подкрепен. Обединението е готово да подкрепят „Продължаваме промяната” за съставяне на правителство.

ОЩЕ: Нинова след консултациите: Ако получим третия мандат, ще положим усилия (ВИДЕО)

Още: Митов не е притеснен от вота на недоверие

Още: Денков: Вотът на недоверие няма да мине

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес