Радев обсъди с китайския посланик борбата с коронавирус

14 март 2020, 15:28 часа • 4645 | прочитания

Президентът Румен Радев проведе среща днес на „Дондуков“ 2 с посланика на Китайската народна република у нас Дун Сяодзюн, на която призова за засилване на международното сътрудничество против коронавируса.

Още: Какво свърши парламентът дотук? Наталия Киселова с отчет

Още: Според Киселова няма проблем да носи тениска с хазартно лого (ВИДЕО)

Президентът оцени високо действията на китайските институции за справяне с разпространението на COVID-19 и своевременното лечение на засегнатите в Китай.

По време на срещата бяха обсъдени и резултатите от посещението на българския държавен глава в Китайската народна република през юли м.г., по време на която президентите Румен Радев и Си Цзинпин приеха съвместна декларация за издигане на двустранните отношения до ниво на стратегическо партньорство. Българският държавен глава и посланикът на КНР коментираха и напредъка на двустранното партньорство в различни области.

Вижте още:

Още: Киселова на мач с реклама на бетинг компания, искат оставката ѝ (СНИМКИ)

Още: Сменя ли отново Явор Божанков партията?

НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 14 март

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес