Парламентът се е произнесъл достатъчно ясно, дал е мандат на правителството как да помогнем на Украйна и не виждам основание и необходимост за ревизия. Въпросът за оказване на военна помощ на Украйна е приключен. Това заяви депутатът от "Продължаваме промяната" проф. Благовест Белев пред bTV.
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
Парламентът даде политически отговор за войната в Украйна. Досега е нямало необходимост решението на Народното събрание да бъде реализирано. Ако бъде поискана ревизия и преразглеждане, парламентът ще се заеме със задачата, добави Белев.
Проф. Белев обясни, че ще се предоставят средства за защита и решение за ремонт на украинска военна техника.
По думите му всички решения, които се взимат от коалицията, се обсъждат на коалиционен съвет. Въпросът изисква решение в по-широк коалиционен формат и засега Белев няма информация да се планират дискусии затова дали да окажем някаква военна помощ на Украйна.
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
Проф. Белев увери, че старата съветска техника няма да бъде дадена на Украйна.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма
Още: Нинова отговори на Украйна: Няма да изнасяме оръжие. Точка