Държавата ни се намира в политическа криза, която дава своето отражение върху обществените отношения и социалното битие на български граждани. Това каза Пламен Димитров, КНСБ, по време на 43-тия конгрес на Международната транспортна федерация – МТФ, предаде „Фокус”.
Още: Сарафов е поискал имунитета на Джейхан Ибрямов
Още: Кирил Петков ще си направи доброволно тест за наркотици
„Убеден съм, че ние, работниците в България, има какво да дадем на работниците в целия свят. Благодаря, че избрахте този конгрес да се проведе тук. Благодаря на всички синдикални организации в България - 4 на брой, които допринесоха да се случи това събитие”, обясни Димитров.
„Без председателят на СТСБ Екатерина Йорданова това събитие нямаше да е възможно. За пръв път световен синдикален конгрес да се проведе в България – това да бъде факт. Борбата, която водим с Екатерина Йорданова, е в полза на работниците, на нашите братя и сестри да живеят те по-добре”, каза още той. „В нашата страна от 130 години има силно работническо и синдикално движение. Постоянно се борим за хляба, за работното място на работниците в България. Трябва да продължим да се организираме и да бъдем по-силни. Въпреки всичко България продължава да е в тежки условия - 10% безработица, 400 евро средна работна заплата, а това не ни прави щастливи”, посочи Пламен Димитров.
„Държавата ни се намира в политическа криза, която дава своето отражение върху обществените отношения и социалното битие на български граждани”, коментира Димитров. „Солидарността е едно от основните качества на синдикатите. За да са успешни нашите синдикати трябва да изградим мрежи на солидарност и защитата. Трябва да създадем нови връзки за солидарност, в борбата за една справедлива глобализация. Трябва да се обърнем към тях и да видим общия си интерес”, посочи той.
Още: Петков: Следим преговорите на ДБ, но не участваме в тях
Още: Пеевски: Ще бъдем опозиция, ако ГЕРБ успеят да направят правителство
„Адаптивността и промяната е друга тема, за това как трябва да се реализира синдикалната действителност. Светът изисква адаптивността към реалните условия. Адаптивността не значи нагаждане и примирение, адаптираме се, за да се станем по – силни. Адаптирането означава съсредоточаване на дейности, без да се пренебрегват промените на други места”, допълни Пламен Димитров.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Борисов е оптимист за правителство: Засега разговорите вървят добре (ВИДЕО)
Още: Татяна Дончева: Все още не може да се говори за кабинет
Той коментира, че синдикатите са под атака и техният отговор е ясното послание, че трябва да се изгради една сила – да се организират, за да се борят, като преди това трябва да се учат, да анализират слабите места на агресивния капитал, както и да повишат ефикасността си.