Плод единствено на болната фантазия на хора, за които истината отдавна няма никакво значение“ са твърденията на вицепремиера Асен Василев, че собственикът на "Инса Ойл" Георги Самуилов му се е оплаквал от натиск от страна на Бойко Борисов и Делян Пеевски. Това обяви депутатът от ДПС в позиция, изпратена до медиите.
Още: Първият български изтребител F-16 кацна на родна земя (ВИДЕО)
Още: Йотова посочи трите важни въпроса пред кабинета Желязков: Какви ще са позициите ни?
Повод за реакциите му е интервю на вицепремиера и финансов министър Василев, в което той обяви, че когато е бил служебен министър бизнесменът Георги Самуилов го информирал, че е "бил притискан от г-н Борисов и г-н Пеевски да прави операции с държавния резерв". Вчера бившият премиер Бойко Борисов призова Самиулов да каже какво знае по случая, а от фирмата на бизнесмена обявиха, че ще се оплачат в Брюксел и не приемат политическия натиск "нито в миналото, нито сега".
Според Пеевски думите на Василев от преди дни "изумяват със своето безочие и преминават границите на нормалността. Изказана публично от представител на висшата изпълнителна власт, тази манипулация несъмнено удари дъното на деградацията във всякакъв смисъл – и морален и политически".
Депутатът определя случващото се като „поредната клеветническа кампания от страна на олигархичния кръг "Капитал".
Още: България видя "нови рискове" - променя програмата за инвестиции в отбраната
Още: "Срещу потенциални агресори": Купуваме боеприпаси за многофункционалните патрулни кораби
"Тези хора рано или късно ще проумеят, че няма да могат да се крият вечно зад лъжи и манипулации и ще дойде време обществото да им потърси сметка за всичко сторено във вреда на България. Тогава опитите им да прикриват политическото си безсилие и собствените си закононарушения с мантрата "Пеевски", няма да бъдат повече възможни", категоричен е Пеевски.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие
Още: "Не можем да имаме външна политика, докато ...": Из бисерите на „Величие“ за вота на недоверие