Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Официално: Парламентът освободи Славена Точева и още петима депутати

09 ноември 2023, 09:46 часа • 6837 прочитания

Народното събрание освободи петима депутати, които напускат законодателната власт след местните избори.

Още: Огнян Минчев: Ставаме все по-големи длъжници на героизма, с който украинците защитават Европа

Още: Радан Кънев: Европа не е длъжна да възприема ролята на жертва

Евгения Алексиева от ГЕРБ-СДС беше избрана за кмет на столичния район Панчарево. Петър Куленски от "Продължаваме промяната - Демократична България" спечели кметските избори в Пазарджик. Социалистът Калин Калапанков ще ръководи община Брезово. Деян Николов от "Възраждане" ще е общински съветник в столицата, след като беше кандидат за кмет. Общинар, само че във Видин, става и съпартиецът му Валери Сираков. Още: Пеевски: Сглобката е стабилна, не искаме министри и заместник-министри при ротацията

Бе гласувана и оставката на депутатът с най-много преференции в 49-отото НС Славена Точева, депутат от Варна от ГЕРБ. Вчера стана ясно, че тя се оттегля от парламента, като причината все още не е ясна, но най-вероятно е следствие от слабия резултат на партията на последните избори в морската столица.

Пеевски официално ще води депутатите на ДПС

След гласуванията председателстващият заседанието Никола Минчев съобщи от парламентарната трибуна решението на ДПС за промени в ръководството на парламентарната група. Освен че председател ще е Делян Пеевски, Адлен Шефкет вече няма да е секретар на групата. Позицията се заема от Елван Гюркаш.  

Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии

Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес