"Ние идваме!" се регистрираха в ЦИК и пак призоваха ПП и ДБ за обща коалиция

16 август 2022, 15:49 часа • 7671 | прочитания

Движение "Ние идваме!" на Николай Хаджигенов и Арман Бабикян се регистрира в Централната избирателна комисия (ЦИК) за парламентарните избори на 2 октомври с традиционния си партньор и мандатоносител - Единна народна партия.

Още: Антон Кутев: В световен план демокрацията започва да отстъпва

Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"

Те обаче призоваха за пореден път за обща предизборна коалиция с "Продължаваме промяната" и "Демократична България". За подобен ход има време - до 27 август включително.

Припомняме, че в края на юли движение "Ние идваме!" обяви, че иска общо явяване на изборите заедно с ДБ и ПП като Антикорупционна коалиция.

Още: Ново начало и за ДСБ: Откриха нова структура на партията в Бургас, след като Пеевски проби старата им (СНИМКИ)

Още: Разцепление в ДПС-ДПС по оста Чакъров - Кючюк. Сигнали за трансфери към Пеевски и протекции за кметове

Арман Бабикян заяви, че от движението продължават да настояват на 4-ти поредни избори за обединение. "Това, че се регистрираме сами, дава възможност в следващите 10 дни да се създаде такова обединение. Тези, от които зависи – ПП, ДБ и така нататък – да разберат, че отговорността за случилото се и неслучилото се ще е обща. Ако искат да я носят, ние ще я носим", каза бившият депутат.

От движение "Ние идваме!" поясниха, че след днес има втори срок – до 27 август вечерта, в който партии и коалиции, които са се регистрирали самостоятелно, могат да сменят формата, съдържанието, да добавят нови имена. "Обединението тепърва може да предстои. ДБ и ПП са единствените потенциални партньори засега", обявиха от движението.

А Николай Хаджигенов се пошегува: "Амбицията, която всички днес обявиха, е, че ще са първа политическа сила и самостоятелно ще управляват. За нас, очевидно, остава само второто място".

ОЩЕ: В ЦИК се скараха заради подписи на починали в документите на партии

Още: Лена Бориславова обяви какво ще направи ПП-ДБ на вота на недоверие

Още: "Величие" отново прокарва опорките си за реакторите на АЕЦ "Белене"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес