Ще призива компетентните органи, тъй като пътната поддръжка, е част от националната ни сигурност, да направят адекватна проверка кой, защо и как оставя България от 1 април без пътна поддръжка. Това каза пред медиите Николай Нанков от ГЕРБ в отговор на въпрос на Actualno.com кой носи отговорност за това, че от 1 април в страната няма да има пътна поддръжка.
Още: Най-важните комисии в парламента са при ГЕРБ, опозицията получи една по милост
По думите му отговорността е на този, който е забавил за тази една година възлагането на новите договори. "От Комитова разбрахме ,че са прекратени. Започнали да провеждат поръчка, но не можаха да я проведат. Стартираха обществената поръчка на 15 февруари" ,каза той и уточни, че става въпрос за 7 обществени поръчки с над 30 лота. Според него те ще отнемат 7-8 месеца, а ако има обжалване - поне година и половина.
"Аз дори вече не визирам на каква цена ще бъде тази пътна поддръжка", добави още Нанков.
Той коментира и темата с арестувания бизнесмен Велико Желев. На въпрос дали се е срещал с него, той каза, че когато е бил министър, при него са идвали строители само по линия на Камарата на строителите. Нанков заяви, че не е негова работа и никога не е водил статистика дадена фирма колко обществени поръчки има в България. Той подчерта, че всички обществени поръчки по времето на ГЕРБ, са били наред и дори са минавали през съда.
Още: Сачева: Вместо да избягат от Пеевски, ПП-ДБ сега ще работят като опозиция под лидерството му
Той коментира и думите на Иван Демерджиев за разплатени аванси на Велико Желев за магистрала "Хемус", като според Нанков министърът може да си говори, каквото иска и той самият няма притеснения. "Всеки има право да проверява, а всеки последните години в България има право да си говори, каквото иска", добави още Нанков. ОЩЕ: Демерджиев: Подсказах, че за Велико Желев има друго производство - за АМ "Хемус"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Само зам.-председатели на комисии за опозицията в парламента? (ВИДЕО)
"Ще направя две сравнения. Един пловдивски адвокат спомена за 48 млн. лв. дадени аванс на "Хидрострой" на Велико Желев по "Хемус". Искам да попитам не ви ли направи впечатление, че за същата компания за Русе-Велико Търново по договор за инженеринг без строително разрешение и без проект, са дадени малко над 100 млн. аванс", заяви още Нанков. Той уточни, че обществената поръчка е издадена по времето на редовния кабинет, а договорът от бившия служебен кабинет.