Македония ще ратифицира договора за добросъседство в началото на 2018 г.

14 декември 2017, 19:15 часа • 1672 | прочитания

През януари македонският парламент ще ратифицира Договора за добросъседство и приятелство между Македония и България, който на 1 август подписаха премиерите на двете страни Зоран Заев и Бойко Борисов.

Още: "Величие" като "черен лебед" и какво става, ако се броят повторно бюлетини: Анализ на Даниел Стефанов (ВИДЕО)

Още: Нов депутат от "Величие" с изцепка: "Може да станем новите деребеи"

Това заяви председателят на македонския парламент Талат Джафери по време на среща с българския вицепрезидент Илияна Йотова.

Ратифицирането се забавя поради промените в ръководството на основната опозиционна партия ВМРО-ДПМНЕ.

На 23 декември на извънреден конгрес се очаква смяната на сегашния ръководител Никола Груевски.

Още: Денков: ГЕРБ не са загубили мнозинството си, а легализират подкрепата от Пеевски (ВИДЕО)

Още: Кой какво клати? Атанас Атанасов напомни на Борисов крилата фраза от Тодор Живков

Вицепрезидентът Йотова подчерта, че договорът за България не е просто един обикновен документ, а споразумение от изключително значение, което ще отпуши двустранните отношения в много сектори, предаде БГНЕС.

В момента започва срещата на вицепрезидента Илияна Йотова с македонския премиер Зоран Заев в сградата на Министерски съвет в Скопие.

Още: Ивайло Мирчев: Ако има заговор - той е между президента, Пеевски и "Възраждане"

Още: ДПС - Доган искат обяснение, ако има друго мнозинство

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес