Хартиената върви по 0.40 лв., а ролката за машината по 14 лв. Това коментира говорителят на ЦИК Росица Матева по време на брифинг по повод предстоящите местни избори.
Още: Ваня Григорова: Всичко в държавния бюджет е кодирано
Още: Кога ще се разглежда проектобюджетът на страната след Нова година?
Обществената поръчка за хартиените бюлетини
ЦИК е взела решение, с което е обявила обществената поръчка за доставка на хартиените бюлетини и хартията за бюлетините от машинно гласуване. Прогнозната стойност на тази обществена порчъка е малко над 9 млн. лв. ОЩЕ: Кабинетът обяви колко милиона лева ще струват местните избори
"Ще бъдат изработени 3606 вида бюлетини, от тях 265 вида за общински съветници, същият брой и за кметове на общини и 3041 бюлетини за кметове на кметства. Общият брой хартиени бюлетини ще бъдат 21 милиона", коментира говорителят на ЦИК.
Още: Президентът Румен Радев осъди атаката в Магдебург
Още: Киселова: Полагат се усилия за съставяне на правителство
Предизборната кампания
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Със символ на орел": Нинова обяви името на новата си партия
Още: БСП е превзета от Пеевски, но да не се забравя и влиянието на Борисов: Нинова с тъжна констатация
"В петък започва предизборната кампания и ЦИК призовава всички участници в изборния процес да провеждат една толерантна кампания, да спазват изискванията на Изборния кодекс и на решенията на ЦИК и да представят своите визии по начин, който не води до необходимостта да бъдат санкционирани", каза Матева. ОЩЕ: ЦИК няма да санкционира Васил Терзиев за билбордовете (ВИДЕО)
ЦИК обсъжда няколко варианта на изборния протокол
„Обсъждаме различни варианти на протокола, все още не сме одобрили тази изборна книга, защото търсим начин, в който наистина да опростим и по максимален начин да улесним секционните избирателни комисии, спазвайки изискванията на Изборния кодекс, където ясно е посочено какви реквизити трябва да съдържа протокола“, каза Матева.
Тя уточни, че ЦИК се опитва по всякакъв начин да опрости протокола, за да могат секционните избирателни комисии да не допускат грешки. „Ако секционните избирателни комисии четат указания и ползват всяка графа, ще попълнят протокола без грешки. Не бива да се бърза и трябва да се върши работата качествено и методично“, добави Матева. ОЩЕ: Политическият хаос за протокола за броене на бюлетините стана пълен - какво ще стане с изборите?
Още: Шкварек: Все по-вероятно изглежда, че може да има редовно правителство
Още: Иван Костов: Имахме план за България, но той беше саботиран