Колкото повече ни атакува и колкото повече изглеждат страшни атаките, толкова по-силни ще бъдем. Това заяви лидерът на "Продължаваме промяната" Кирил Петков в сутрешния блок на БНТ.
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
По думите му хората трябва да очакват, че ще има огромни нападки срещу новия политически проект на двамата бивши служебни министри на икономиката и на финансите. Нашата основна точка е нулева корупция и съжалявам, нито един лев няма да бъде похарчен по непрозрачен начин, увери Кирил Петков.
Ние не обещаваме само светло бъдеще и няма да бъдем като другите политици, каза бившият служебен министър на икономиката, който гарантира, че с "Продължаваме промяната" резултатите ще бъдат огромни.
Водачите на листи на "Продължаваме промяната" ще бъдат обявени в понеделник или вторник. Логото на нашият политически проект показва една мечта, която е леко открехната, но за да влезем в нея, всички трябва да я бутнем, призова Кирил Петков.
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
Ние не сме нито партия на президента, нито сме продължение на ДБ, а сме продължение и съмишленици на една нова изгряваща партия, която има за цел да смени коловозите на България. Ние вярваме, че ще бъдем на водещото място в политиката, сигурен е Кирил Петков.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма
Той се надява да има 121 депутати в парламента от съмишленици. За нас няма смисъл от социологическите проценти и прочувания, не се чувстват като новите звезди, ако не достигнат кворум от съмишленици, подчерта Кирил Петков. Нямаме егота, не си мечтаем за позиции, но ни омръзна да бъдем отстрани и да чакаме. Отборът се увеличава и такива хора не съм си мечтал да бъдат рамо до рамо с нас, доволен е Кирил Петков.
Според него, ако усети червени лампички или някакви други странични политически фактори в членовете си, те няма да бъдат в "Продължаваме промяната".
Кирил Петков отрече, че няма офшорка във връзка със скандала на "Досиетата Пандора". Асен Василев има офшорка, но я е обявил и тя е в България. Китайските му клиенти предпочитали компанията му да бъде в Китай, но Асен Василев изрично настоял да бъде в България заради работата на съдебната система, уточни Петков. Разликата от Пандора и неговите неща на Асен Василев е, че всичко е наяве и всичко е обявено в КПКОНПИ, каза още Кирил Петков.
Още: Правителство оцеля, правителството си замина: Новото разпределение на депутатите
Още: С дебат за гъбарите: Стегнато мина второто чете на бюджета на ДОО през комисия
"При нас няма да има наши хора, ваши хора", увери още бившият служебен министър на икономиката в интервюто си по БНТ.
Още: По документи: Канада счита, че Кирил Петков е бил канадец, докато е бил министър