Все още не съм провел разговор с президента Румен Радев и не знам дали ще бъда част от следващото служебно правителство.
Още: Надежда Нейнски за Шенген: България показа присъствие и беше част от важни европейски решения
Още: Обрат: Съдът отмени акта на Антикорупционната комисия, с който Андрей Гюров беше махнат от БНБ
Това заяви министърът на икономиката Кирил Петков, който заедно с финансовия министър Асен Василев бе на среща с представители на синдикатите в "Мини Марица-изток" и ТЕЦ 2.
Той отказа да коментира дали ще участва в нов политически проект.
Идеята първоначално бе лансирана от група негови фенове във Facebook, след като Петков направи разкритията за злоупотреби на ГЕРБ в Българската банка за развитие, Държавната консолидационна компания и др.
Още: Калин Стоянов: Горица Грънчарова не допусна президентът да се държи като във военно поделение
Още: Фиданка Кацарева се закле като депутат от ГЕРБ
"Докато сме служебни министри ще си вършим работата като такива. Това ни е и днешният фокус, дошли сме тук да говорим с хората, да чуем техните мнения и да го обединим с нашите стратегии за Плана за възстановяване, в който един от приоритетите е Индустриалните зони“, каза още Петков.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "МЕЧ" пред Радев: Трябва да изстрадаме нашето освобождение от Борисов и Пеевски
Още: МВнР награди с най-високото отличие посланика на Грузия, отиващ си в знак на протест
Една от приоритетните Индустриални зони, които трябва да се създадат в бъдеще, трябва да бъде в района на Раднево и Стара Загора, посочи той.
Петков отрече срещата да е предизборна и посочи, че е обещал на синдикатите да дойде на място.
„За нас хората са много важни, говорим за над 10 хиляди работещи, засегнати са 20 хиляди с техните семейства. Не може да правим планове само на база стратегии трябва да имаме обратната връзка, да дискутираме с тях и затова сме тук. Това не става от София, става от Раднево“, каза още министърът на икономиката.
Още: Самозваната "мирна мисия" на Орбан продължава: Ще се среща с Ердоган
Още: Борба с безводието: Между 12 и 14 млрд. лв. са необходими за ВиК в страната
Асен Василев допълни, че освен за Плана за възстановяване трябва да се планират и средствата от Фонда за справедлив преход, които са 1,3 млрд. лв. и са специално за въглищните региони. "Работата по това още не е започнала и затова е важно да чуем какви идеи имат хората, за да започнат да се планират“, каза Василев.
Той припомни, че Маришкият басейн дава около 40% от електрическата енергия на страната без да се ползват вносни суровини. „Много е важно тези 40% да си останат наши, да не зависим от внос на суровини“, коментира финансовият министър. Той коментира и промяната в бюджета, който предвижда увеличени разходи за пенсиите, като бе категоричен, че това няма да увеличи данъците и осигуровките.
"Няма такова нещо. Разчетите ги дадохме на бюджетна комисия, спокойно може да се поеме абсолютно всичко като увеличение без да се пипат данъците“, каза финансовият министър.