Нека да не подлагаме на риск и Изборния кодекс. Това каза председателят на групата на БСП в Народното събрание Борислав Гуцанов пред медиите в парламента във връзка с предложенията на Бойко Борисов за промяна на избирателната система в България.
Още: Тръмп: Нови санкции срещу Русия, ако Путин не преговаря за мир в Украйна
Още: Мартин Димитров: Бюджетът, който сега е внесен, трябва да бъде оттеглен
Той обърна внимание, че Венецианската комисия пределно ясно казва, че 6 месеца преди и след изборите не се препоръчват промени в Изборния кодекс.
"Надявам се, че никой не е забравил, че с гласовете на ГЕРБ стана безумната промяна в Конституцията. Берем горчивите плодове на това, което се случи в 49-ото Народно събрание и една от причините за разпад на държавността са именно промените в Конституцията", каза Гуцанов. ОЩЕ: След местните избори: Конституционалисти настояха за промени в Изборния кодекс
Листите на лявото обединение
Той коментира и реденето на листи в "БСП - обединена левица". "Процесът върви нормално, уставно, както трябва да се случват нещата. Националният съвет е този, който решава кои да бъдат в листите, кои да са водачи на дадените райони", каза Гуцанов.
Още: Гроздан Караджов за жп инцидентите: Уволнения ще има при първо нарушение
Гуцанов отговори на въпрос дали го притеснява евентуален нов ляв проект около Корнелия Нинова, като каза, че нищо не го притеснява. "Не съм се притеснил през всичките години. Вървим си много ясно по дадената позиция. Това, което за нас е най-важно - отново избирателите на "БСП - обединена левица" да бъдат в мащаби над 1 млн., когато избирахме президента Радев", каза още той. ОЩЕ: Корнелия Нинова мина като Ел Ниньо през лявото политическо пространство и го остави като гола поляна
Законът за доброволчеството
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Един човек - една попълнена бюлетина: КС поиска експертиза, за да установи дали е така
Още: "За да се знае и помни": Слави Трифонов даде причина и оправдание Гроздан Караджов да е министър
БСП не са доволни, че Законът им за доброволчеството не е в пленарна зала и изразиха опасения, че има риск да не бъде приет, заради липсата на физическо време. "Видяхме какво стана с пожарите, какво стана с наводненията", посочи той.