08:36 пон  10 мар 2025

Гуцанов отговори на Пеевски колко време БСП би държала третия мандат (ВИДЕО)

25 юли 2024, 11:27 часа • 1216 прочитания

Зависи от това какви ще бъдат нагласите на парламентарните групи. Така председателят на групата на БСП в 50-ото Народно събрание Борислав Гуцанов коментира пред медиите в парламента колко време биха задържали третия мандат, ако президентът реши да го връчи на тях. 

Още: "Без да брои и да отваря чували": ЦИК все още мълчи за "Величие"

Още: ЦИК връща изборните протоколи на Конституционния съд

Припомняме, че по-рано Делян Пеевски призова третият мандат да бъде върнат веднага, а евентуалните му носители да не правят номера. ОЩЕ: Пеевски отрече да е наричал очилатко Николай Денков (ВИДЕО)

БСП би държала мандата в разумен срок

От думите на Гуцанов стана ясно, че БСП би задържала третия мандат в разумен срок.

Под разумен срок той визира времето, в което да се види готови ли са останалите партии на мъдрост, на държавнически подход, имат ли общи точки, които да ги обединяват по въпросите за развитие на страната.

Още: Правителството дава бивш министър на културата на прокуратурата по казуса ЮНЕСКО

Още: Президентът на Черна гора пристига в България

"Ние сме от тази група, която, ако получи мандата, ще подходим държавнически. Ще положим всички усилия в рамките на разумното да има тези приоритети за развитие на страната ни и ако се стигне до пресечна точка, да се стигне до експертен кабинет, кабинет на националното спасение", каза Гуцанов. ОЩЕ: Третият мандат и сметките на Румен Радев

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес