Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Гешев иска имунитета на кандидат за депутат заради купуване на гласове

07 юли 2021, 09:58 часа • 2286 прочитания

Главният прокурор Иван Гешев поиска от Централната избирателна комисия разрешение за привличане към наказателна отговорност на кандидат за народен представител на предстоящите избори, съобщиха от държавното обвинение.

Още: Напрежение: Протестиращи от "Възраждане" запалиха вратата на представителството на ЕК (ВИДЕО)

Още: Хекимян: "Опълченска" е бухалката, която Борис Бонев и Васил Терзиев размахват над софиянци

От съобщението става ясно, че срещу човек с инициали Ц.Г. се води досъдебно производство, започнато от ОДМВР-Бургас, за купуване на гласове. Събрани са доказателства, че на 29 юни в бургаското село Маринка кандидат-депутатът е дал на четири лица имотна облага с цел да ги склони да упражнят избирателното си право на изборите за 46-ото Народно събрание в полза на определена коалиция. От прокуратурата не уточняват за коя партия става въпрос.

Наскоро вътрешният министър Бойко Рашков съобщи, че в Бургас има образувани 9 досъдебни производства за купуване на гласове. Преди седмица МВР проведе акция в кв. "Победа" в морския град, както и на територията на няколко села в областта. Бяха задържани 9 души, иззети са списъци на лица от различни населени места в Бургаска област, съдържащи лични данни, копия на интегрална бюлетина с обозначена преференция, копия на лични карти и други документи, свързани с изборния процес.

Още: Сметката от парламентарните избори: Четири присъди за купуване на гласове

Още: Как коалицията ще остане единна и ще управлява? Анализ на депутат на Доган

Още: Явор Божанков посочи грешките на ПП-ДБ и кои са министри на Борисов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес