Моето усещане е, че има договорка между Корнелия Нинова и Бойко Борисов. БСП крепи ГЕРБ до изборите, защото Борисов се страхува от служебно правителство. Както виждате БСП стоят в парламента, вместо да са в момента на площада и при хората. Виждате отзвука в големите европейски медии и в Европа. Не може втората по големина партия в страната и първата по големина опозоционна партия да не набира сила от случващото се в момента.
Още: Опозицията се кани на кабинета "Желязков", плаши с още един вот на недоверие
Още: Започват дебатите по първия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
Това каза евродепутатът Елена Йончева в предаването "Студио Хъ" по телевизия 7/8. Тя коментира резолюцията на комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи - LIBE, която ще бъде обсъждана на пленарната зала на Европарламента в понеделник.
Относно изтеклите записи на премиера Бойко Борисов тя напомни, че вече има анализ на американска лаборатория, която доказа, че това е гласът на Борисов. Но и по тази тема нито Нинова, нито колегите й от БСП са реагирали.
"Г-жа Нинова не се интересуваше от това. Тя нямаше реакция за това. Когато вече се вижда, че има такъв анализ не може една действително опозиционна партия да мълчи. Има само един логичен извод, аз си го направих още миналата година, през май месец, че има договорка между Нинова и Борисов. Явно Нинова крепи Борисов до редовните избори, за да няма служебно правителство. До следващите избори ще се гарантира достатъчно спокойствие, каквото и да значи това.", бе категорична Йончева.
Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)
Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори
"Не мисля, че БСП ще се прегърне с ГЕРБ. Говоря за г-жа Нинова и нейното отношение към ГЕРБ. Не мисля че БСП би приела такава коалиция, защото в БСП има смели и почтени хора, които няма да допуснат това.", каза още евродепутатът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Николай Денков: Категорично няма да подкрепим вота на недоверие срещу правителството
Още: БСП: Прекратиха делото срещу Румен Овчаров за "Мини Бобов дол"
Относно изключването на Сергей Станишев от Изпълнителното бюро на БСП Йончева заяви, че БСП не може да се разграничава от лидера на ПЕС в Европа, който и да е той. По думите й точно тези партии (социалистическите партии в ЕС) са подкрепили резолюцията на LIBE и на тях се разчита да подкрепят и представянето й пред ЕК.
Йончева напомни и гласуването от страна на БСП за Сотир Цацаров при номинацията му за председател на КПКОНПИ. По думите й хората, които са гласували за него са в момента до Нинова. "Сред тези 27 души има хора, които са в ръководството на БСП. Единственото ми обяснение е, че г-жа Нинова е доволна от начина, по който Цацаров е борил корупцията през времето докато е бил главен прокурор.", допълни тя.