Държавата набързо раздаде 4 млн. лева на различни министерства и една община

07 ноември 2018, 13:58 часа • 1495 | прочитания

Правителството одобри допълнителни средства по бюджетите на Министерския съвет, Сметната палата, Министерството на отбраната и община Костинброд за 2018 г. Парите се вземат от други пера на държавния бюджет.

Още: Андрей Райчев: 8 партии са в смъртна схватка. Май идват избори

Още: "Величие" като "черен лебед" и какво става, ако се броят повторно бюлетини: Анализ на Даниел Стефанов (ВИДЕО)

Най-много пари - 2,7 млн. лева, държавата дава на Министерството на отбраната. Те са за нуждите на Военномедицинска академия (ВМА) - за закупуване на специализирана система от апарати: магнитно-резонансен томограф и ехографски апарат за ранна диагностика на карцином на простатната жлеза.

420 000 лева се дават на Сметната палата - заради плащания по изпълнителни листове, издадени от Софийския градски съд по гражданско дело № 4574/2014 г. по описа на Софийския апелативен съд, включващи главница, разноски и законна лихва. Става въпрос за случай с договор за неистински потребителски заем.

300 000 лева отиват за неотложни строително-ремонтни работи на покривите на сгради на Държавната агенция "Архиви".

Още: Нов депутат от "Величие" с изцепка: "Може да станем новите деребеи"

Още: Денков: ГЕРБ не са загубили мнозинството си, а легализират подкрепата от Пеевски (ВИДЕО)

Одобрен е и допълнителен трансфер в размер на 754 560 лв. по бюджета на община Костинброд за проект за благоустрояване и паркоустрояване на централен площад, паркинги и прилежаща улица.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес