ДПС се противопоставя на намерението държавата да влезе в сделката с ЧЕЗ. Според лидерите на партията това би представлявало намеса на държавата в частния бизнес, предаде bTV.
Още: Президентът Румен Радев осъди атаката в Магдебург
Още: Киселова: Полагат се усилия за съставяне на правителство
Партията организира днес (5 март) семинар на тема „Отворено управление – нова възможност за либералните демокрации. Привличане на гражданите в процеса на вземане на решения”. Целта е ДПС да даде началото на широка обществена дискусия за възможностите и предизвикателствата, пред които са изправени демокрациите от новото време.
„Това е важна тема за нас и не само за нас. От тази гледна точка можете да го приемете дори като един вид подготовка за управление на страната от наша страна”, заяви Мустафа Карадайъ след среща на депутатите и ръководството на ДПС в сараите на Ахмед Доган в Бояна в края на февруари.
„Ако властта по един или друг начин се опитва да обсебва процесите, те се превръщат в диктатура”, обяви днес Крадайъ.
Още: "Със символ на орел": Нинова обяви името на новата си партия
Още: БСП е превзета от Пеевски, но да не се забравя и влиянието на Борисов: Нинова с тъжна констатация
На срещата на елита на ДПС с почетния председател на движението Ахмед Доган той е посочил, че предвид последните скандали, пътят на ДПС към участие във властта е отворен. Това разказа пред телевизията журналистът Илхан Андай.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Шкварек: Все по-вероятно изглежда, че може да има редовно правителство
Още: Иван Костов: Имахме план за България, но той беше саботиран
„Министър-председателят трябва да подава сериозни сигнали, че знае за сделката, връщането назад, ако държава влезе и с 34%, това е намеса на държава и то много сериозна. От всяка безизходица има 17 изхода. Пожелавам на премиера да намери най-добрия изход”, коментира Рамадан Аталай от ДПС по време днешния семинар.
„Сделката с ЧЕЗ ме притеснява най-много с реакцията на институциите. Това е сделка, която не е правена тайно, а всички са изненадани. Как ще се управлява дружеството това трябва да ни интересува”, каза евродепутатът Искра Михайлова.
Припомняме, че вчера (4 март) финансовият министър Владислав Горанов заяви пред bTV, че национализацията на ЕРП-тата не е решение – нещо, което застъпват коалиционните партньори на ГЕРБ.
Още: Между гнева и надеждата: Политическата 2024-та през погледа на Боряна Димитрова (ВИДЕО)
Още: Стефан Янев: Визитата на Виктор Орбан е свързана с газа
На въпрос иска ли държавата да се върне в ЧЕЗ, Горанов отговори, че това е мярка без която може да се мине, защото държавата има достатъчно контролни механизми. Ще се подчиня на общото решение обаче, увери Горанов, визирайки курса на Бойко Борисов към влизане в ЧЕЗ.