Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

България ще поиска от ЕК забрана за внос на яйца с произход Украйна

23 септември 2024, 08:07 часа • 2027 | прочитания

България ще поиска спиране на вноса на яйца с произход от Украйна на предстоящото заседание на Съвета на Европейския съюз по земеделие и рибарство в Брюксел, посочва БНР.

Още: Социолог: Бойко Борисов прояви благосклонност към АПС и „Възраждане“

Още: Костадин Костадинов е в Москва за парада на 9 май

На този съвет страната ни ще бъде представена от служебния земеделски министър Георги Тахов.

Очаква се по време на срещата си земеделските министри на страните членки да дискутират ситуацията на селскостопанските пазари вследствие на руската инвазия в Украйна. По настояване на асоциацията на птицевъдите България ще поиска забрана на вноса на украински яйца, каза министър Тахов.

"Ние без решение на Европейската комисия не можем да направим нищо. Първата стъпка, която направихме, е през един АТМ регламент – тези стоки – яйцата, ги включихме първо към стоки с по-високо мито, а вече предприемаме една друга крачка – на предстоящия съвет ще поискам абсолютно тяхната забрана", посочи той.

Още: С гласовете на Пеевски беше преизбран човекът, който трябва да контролира подслушването

Още: Полицаят в Борисов е впечатлен от техниката на Бонев за детектора на лъжата (ВИДЕО)

Министрите ще направят и преглед на втората година от изпълнението на стратегическите планове по Общата селскостопанска политика.

ОЩЕ: Знаете ли какво значат всички кодове по опаковките на яйцата и как да изберете 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес