Борисов поиска ПП още днес да внесе френското предложение, нареди на ГЕРБ да подкрепи бюджета

23 юни 2022, 12:03 часа • 1636 | прочитания

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи настойчива молба към управляващите да вкарат френското предложение за Северна Македония в пленарната зала.

Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)

Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори

Само преди два часа ГЕРБ отново провали кворума на Народното събрание заедно с ДПС, ИТН и "Възраждане". Обяснението на Борисов за противоречащите си заявки и действия на ГЕРБ се оказа очакването му "да не си играем с комисии и протакане".

"За да няма каквато и да е спекулация, ако не приемат нашите решения, ако не се вслушат в разума, нека внесат две точки в дневния ред - Северна Македония и Албания и приемане на бюджета", заяви той от централата на партията.

Борисов се обърна и към депутатите на ГЕРБ като им разпореди да подкрепят актуализацията на бюджета.

Още: Николай Денков: Категорично няма да подкрепим вота на недоверие срещу правителството

Още: БСП: Прекратиха делото срещу Румен Овчаров за "Мини Бобов дол"

"Имаме много забележки по този бюджет и по-добри предложения, днес изтича срокът, но изпълнителната комисия ви задължава,... колкото и да е нефелен този бюджет, той ще се използва от вашите опоненти да се казва, че заради вас пенсионерите са останали без пенсии. Приемете лошия им бюджет, за да не се спекулира, че заради вас, нас, Митрофанова и кой ли не...", каза той.

Борисов отхвърли коментарите, че ГЕРБ продължава да се намира в изолация, и намекна за желание за общи действия с ПП и ДБ за еврозоната, Украйна, НАТО и ЕС, разширяването на ЕС към Западните Балкани, включително "винаги може да се намери формула по тези основни задачи - съдебна реформа, реформи истински".

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес