Министър-председателят Бойко Борисов и председателят на Европейския съвет Доналд Туск обсъдиха подготовката на срещата на Западните Балкани, която ще се проведе на 17 май в София.
Още: Нов депутат от "Величие" с изцепка: "Може да станем новите деребеи"
Още: Денков: ГЕРБ не са загубили мнозинството си, а легализират подкрепата от Пеевски (ВИДЕО)
Двамата разговаряха в рамките на срещата на лидерите на страните от Процеса „Бърдо-Бриони“ в Скопие, съобщиха от правителствената пресслужба.
Доналд Туск поздрави българския премиер за усилията, които страната ни полага за успешното провеждане на срещата на върха в българската столица. „Успяхме да покажем на Европа, че без Балканите не може да има стабилност, нито в Европа, нито в региона, затова трябва да им бъде дадена ясна европерспектива“, посочи още Туск.
Бойко Борисов също благодари за подкрепата на председателя на Европейския съвет в евроатлантическия път на страните от Западните Балкани. „Не съм мислил, че председател на Европейски съвет ще тръгне и ще обиколи Балканите, за да придобие лична представа за тях. Мисля, че заедно с теб може да предадем нашите очаквания за европейска перспектива на Балканите“, посочи още българският премиер.
Още: Кой какво клати? Атанас Атанасов напомни на Борисов крилата фраза от Тодор Живков
Още: Ивайло Мирчев: Ако има заговор - той е между президента, Пеевски и "Възраждане"